Loading Posts...

Dizi Yine Duraklama Dönemine Girdi

maxresdefault

Abi 1 Sene Bu Diziyi Bekliyoruz, Böyle Bölümlerle Karşılaşmak Zorunda Değiliz !!!

Evet beyler, Game Of Thrones 2 bölümdür istediğimiz heyecanı vermiyor bizlere. 5. bölümde heyecanı doruklara çıkartıp Hodor Reizi gece kralının pençelerine bırakan G.G. Martin, 6. bölümde beklentilerimizi karşılamadı.
Ama önemli olaylar da yok değil.

674c5920-083d-0134-e75b-0a315da82319

En son 1. sezonda Duvarda gördüğümüz Benjon amcanın sonunda diziye yeniden girmesi efsane oldu. Ayrıca ejderha camı yemesine rağmen dönüşmeyi durdurmuş olması dikkatlerimizi çekti. Yine dikkat edilmesi gereken bir konu Brann’ın geçmişe dönük gördüğü detaylar. İlk sezonda düşmesinden başlayarak tüm sevdiklerinin ölümlerini sıradan görmesi, özellikle Khalesi ile Drogo yu da görmesi dikkat çekti.

 

000c5036-572

 

Bu bölümde şişko Sam’in ailesini gördük ve şerefsiz bir babası olduğunu öğrendik. Sam’in Gilly’i ailesine emanet edemeyeceğini anlaması ile aile yadigarı olan Valyran çeliğini alarak ordan kaçması da güzel oldu aslında.

 

maxresdefault (1)

 

Finalde de Khalesi oğluşuna kavuştu ve yine milleti gaza getirdi, bakalım ne olacak. Son olarak Arya’nın ise içinde bulunduğu düzenden hoşlanmayarak kılıcını tekrar çekmesi de şok etti. Sen git 4 sezon bu uğurda yol al sonra vazgeç. Olduu !!

 

tazı

 

Gelelim 7. bölüme. Dün izledim ve sezonun en sıkıcı bölümüydü. ilk dakikada şoklar içerisinde sevinç çığlıkları attım evet doğru. Tazı nın tekrar diziye girmesine çok sevindim.Zira Arya’nın onu en son bıraktığı durumu hatırlarsak öldüğünü düşünmeyen büyük bir kitle vardı diye düşünüyorum.

 

The-Hound-Thrones

 

Ama ondan sonra bekleneni alamadım bir türlü Jaime’nin kara çıkartması ne kadar  etkisiz olma yolunda ilerlediğini bize gösterdi. Anca alt sınıfa korku salabilen bir karakter olma yolunda ilerliyor kral katili. Onun dışında Tazıyı kurtaran Ian McSahne’in hemen ölmesi de hoş olmadı açıkçası. Jon Snow ve Sansa’nın Mormont ile yaptığı görüşme süperdi, ama ben burda küçük kızın performansını görünce Leyla İle Mecnun’daki Orhan Abi’yi hatırlamadan edemedim 😀

 

asdasda

 

Tabiki Finalde Arya’nın bıçaklanması şoke etti beni. Ama bu gerzek kıza emir verildiğinde acısız ölmesi istendi. bu kız naptı? Arya’yı bıçakladı ve arkasından suya atlayıp kaçmasına rağmen gülümsemesini eksik etmedi.
Burda 2 durum var. Ya Arya’ya bir şans daha tanıyacaklar ya da kız tamamen intikam duyguları ile hareket etti ki eğer öyleyse kendi ipini de çekti maloş.

 

arya-stabbed

 

son cümlemde de haber fotoğrafına dikkat çekmek istiyorum.
8. bölüm fragmanını izleyenler varsa belki farketmişlerdir cüce yeni müttefikler arıyor ama bu sefer müttefikleri Ejderhalar olabilir….. 😉

Leave a Comment

Loading Posts...