Loading Posts...

Why mk ne haldeyiz?

ws_Hope_1920x1200

Aslında Herşey

Günümüz Türkiye’sinde ortalama bir zekanın üstünde iseniz (ki bu 45 ülkede yaşayan insanlardan daha aptalsınız demek bknz:link1link2link3) sizlere ilkokuldan başlamak kaydı ile üniversiteyi tamamlayana kadar alacağınız tüm eğitim yalnızca bilgiyi nasıl arayabileceğinizi anlamanızı sağladı. Bilgiye nasıl ulaşacağınızı anladığınız anda aslında araştırma yapmaktan kendinizi alamamanız gerekse de yaptığınız şey bilgisayar oyunu oynamak, hangi kız kiminle, nerede instagram, facebook, evlilik programları, survivor oldu ….

social medya

 
Aslında kesinlikle sizi suçunuzun olmadığını bilmeniz gerekli.
 
Türk insanın genel yapısından mı bilinmez, o kadar özgüvenle ve mükemmelliyetçi bir yapıya sahibiz ki, ne kadar başarısız olduğumuzu ne kadar geriden takip ettiğimizi neler kaybettiğimizin kimlerin değerini bilemediğimizin, Geçmişimizi unutamadığımız gibi kazandıklarımızın ne kadar değerli olduğunun bile farkında değiliz.

 
Detail_18-02-2016-Id.85841 (1)
 

142-18cocuk_mucahidler-2

 
En basitinden herşeyden çok önem verdiğimiz futbolda dahi; tarihimizdeki 3. lüklerle ve Avrupanın 2. en önemli kupasında şampiyonluk yaşadığımızla kalmış durumdayız kim biz bunları yapalı tam 16 yıl oldu.
 
Galatasaray UEFA yıl 2000
2000-uefa_kupasi_galatasaray
 
Hakan Şükür yıl 2016
hakan_sukurden_ilk_secim_degerlendirmesi_1433751170_5412

 

Gelinen son noktada liselerde verilen eğitimler o kadar kötüleşti ki, öğrencilere neler öğrettiğimizin bile farkında değiliz. Bu eğitimlerden sorumlu olan kurumlar (mmilli eğitim bakanlığı) yaptıkları, zaten lisedeki “o” en sevmediğimizi dalga geçtiğimiz gerçekten gerizekalı olan hoca ile eşdeğer vaziyette.

 

5+3+3 = 4+4+4 = 3+3+3+4 = şaka
ss

 
Gelmek istediğimiz noktada sizleri cahilliğin en üst seviyelerinde maruana kafası ile yaşamayacağınız görüntülerle bırakıyorum.

 

Dediğim gibi haberi herkesin anlamasına gerek yok malum %80 oranında gerizekalısınız.
Akşam akşam sinirlendim amk.

 

tubitak ledli ekmek

 
tubitak-projesi-papaz-1-1-696x464

 

Sözün Bittiği Yer İstediğinizi Düşünebilirsiniz. Sizleri video ile başbaşa bırakıyorum. Gülmeniz mi gerekli, üzülmeniz mi buna küçük beyinlerinizle siz karar verin.

 

Sonucu uzaktan akrabam olan sayın İlber Ortaylı çok güzel açıklamış.

 

Hadi Şimdi S.kt.r.n G.d.n.

Leave a Comment

Loading Posts...