Loading Posts...

Ne Bölümdü Behhh !

kapak

Selam beyler, şu an bu yazıyı yazarken bile çok heycanlıyım, çünkü 2 bölümdür saçmalayan milli di,zimiz kendini affettiren bi bölümle karşımızda. Baştan söyleyim Ağır Spoiler İçerir !!!

kanlı arya

 

Şimdi bölümümüz Arya’nın tiyatrocu karının kapısına dayanmasıyla başlıyor. Ben bu karıyı bir türlü sevemedim, hatta bi piçlik yapmasın ı bekliyordum ama öldü gitti. şimdi burda ilginç olan şu bu kadın kendini astı ve suratsız kız bi adam kılığında ordaydı, o hikaye orda kalmadı ben deyim. Neyse toprağın bol sun 7 seninle olsun tiyatrocu karı.

tazı intikam

Açıkçası bu bölüm görmeyi beklediğim Tazı beni şaşırtmadı. Kankasını öldüren adamlar, kamplarını kurmuş birbirleriyle şakalar espiriler yaparlarken birden Texas katliamını hatırlatan bir sahneyle giriş yapan Tazı adamları acayip doğradı aga. Kafa, göz, bağı, döş bırakmadı adamım.

canavarrr

Diğer Yandan Cercei’yi mekanına çağıran dinci amcamızın adamları bir sürprizle karşılaştı. Adamını çekmezsen kavga çıkar tehdidine All in çeken Cercei, adamları şaşırttı ve dağı saldı. Tabi ki fragmanda görüp umduğumuz gibi bir dövüş olmadı bu. Dağ sadece birini indirip Thug Life ını yaptı o da yetti zaten.

Bu arada Yukarıdaki 2 kardeşin fotoları arasındaki benzerliğe dikkatinizi çekerim. hissediyorum acayip kapışma olacak.

jaime

Savaş hazırlıklarına devam eden Jon Snow ve Sansa’nın vahşi yaveri Brienne, Tully ordusunu kendilerine katmak için geldiğin Lannister şokuyla karşiılaşır ama bir yandan ebedi aşkı Jaimiyi görecek olmanın heycanı içerisindedir.

kaçışşşş

Çadırda yaptıkları konuşma sonucunda Blackfişi ikna etmek için onay alan sarı cazibe girişiminde başarılı olamadı. Bu arada esiri Lord Edmure ile görüşen Jaime, Cercei için dünyayı yakarık falan tarzı konuşmalarından sonra adamı kaleye yolladı ve teslim olmaya ikna etti. Dolayısıyla kale düştü ve bizim podrikle Brienne ye kaçış yolu gözüktü. burada savaşarak ölen Blackfish takdirimi sonuna kadar kazandı ama askerlerden mahrum kaldı tabi bizimkiler.

kısa ama etki,li bir sahne de Westeros semalarında gerçekleşti. kral gerizekalı tommen (isminin baş harfini büyük yazmayacak kadar nefret ediyorum bebeden) annesinin ipini çekerek mahkemede dövüşle yargılanmayı kaldırdığını açıkladı. Cercei şok Cercei iptal. Besle kargayı oysun gözünü yani başka bir açıklaması yok. bu arada Cercei’ye kuşlardan gelen haber benim tahminim Mother and Dragıns 😉

funnyyy

Bölümün en eğlenceli sahnesi Tyron, Melisandei ce Gri Solucan arasındaki muhabbet oldu. Gri solucan ilk defa şarap içti ve yardırmaya başladı 😀 Üçlünün sitkom tarzı konuşmaları kırdı geçirdi, kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Ney olaylara dönelim tekrar. Sigaranızda yarılandı bu arada güzel gidiyoruz ne dersiniz ? 🙂

kalesi

Sonrasında bir şok yaşandı ve küçük çaplı bir savaş başladı. Köle sahipleri gemileri ile :Meeren’e saldırmaya başladılar ve cücenin yanıldığını görmüş oldu. duruma sinirlenen Gri Solucan ve tatlı kızımız Melisandei  napacaklarını şaşırmış bir şekilde anlık planlar yaparlarken piramidin tepesinden bir ses geldi Zıbammm. herkes şok içinde kapı açıldı veeeee içeri gönlümün efendisi girdi. Artık Westerosa doğru yolculuk başlıyor sinyalleri verildi ama bu sezon olmayacaktır tabi bu durumlar.

ölümüs

Sona doğru geliyoruz. Bölümün en heycanlı sahnelerinden biri de ateşin tanrısına hizmet eden ve Catlyn Stark ı diriltecek adamın diziye geri dönmesi oldu. Tazı ile karşılaştılar beraber dine saldıranların cezasını verdiler yemek yediler falan filan derken bu grubun napacağı da merak konusu. İnşallah Westerosa doğru ilerlerle diyorum.

arya reisss

Final sahnesi de yine nefes kesti ve yine Arya ile bitti. Bölüm başında peşine takılan kızdan kıyasıya bir kaçış gerçekleştirdi. aralara girdi sağdan soldan fırttı en sonunda suratsızı tenhaya çekti. ve kılıcını çekip ışığı kapatınca işler tersine döndü. Valar morgulus diye diye gezen ve iyice nefret ettiğim Jaqen H’ghar sırtına kılıç dayamış Arya’yı görünce kızını everen baba gibi  gözleri doldu adeta. Sen artık Hiçkimsesin dedi amaaaa Arya ben Kıştepesinden Arya Stark dedi ve bir Thug Life da o yaparak tapınağı terketti.

SAVAŞ GELİYOOOOOOOOOO

9. bölüm fragmanını paylaşmadan olmazdı tabi. Verilen bilgilere göre 9. bölüm tamamen savaş olacak ve 60 küdür dakika dönecek.

Sizi sigaranızın son fırtıyla ve fragmanla başbaşa bırakıyorum. Esen kalın …

https://youtu.be/3h954LEqLPw?t=56

Leave a Comment

Loading Posts...